Menü

Türkiye'de Tek Organik Sertifikalı Anzer Balı

Organik Çiçek Balı 1 KG

Organik Çiçek Balı 1 KG
Organik Çiçek Balı 1 KG
  • Stok Durumu: TÜKENDİ
  • Ürün Kodu: OB006
%13
indirim
700 TL
800 TL
Saat 12:00'ye kadar verilen siparişlerde Aynı Gün Kargo
Sabit kargo ücretimiz 10 TL'dir ₺5000 üzeri Kargo Bedava !
Organik Çiçek Balı 1 KG

Ballar her zaman için insanlara şifa kaynağı olarak sunulan ve insanların da severek tükettiği yiyeceklerin başında gelmektedir. Çiçek balı da yine bal çeşitleri arasında yer alan lezzetli ballardandır. Çiçek balı florasının Doğu Anadolu bölgesinde Erzurum ve çevresindeki meralarda ve yaylalarda yer alan karma kır çiçeklerinden olduğunu söylemek mümkündür. Tamamen katkısız olarak üretilen çiçek balının ham maddesi ise nektar adı verilen bal özüdür.

Çiçekler tarafından salgılanan nektarların bal olması için arılar tarafından bazı aktivitelerden geçirilmesi gerekmektedir. Arılar ilk anda hangi çiçek türünden nektar toplama işlemine başladıysa yine o çiçeklerden toplamaya devam eder. Çiçek balı insanların günlük yaşamında fazlasıyla tercih ettiği ve severek tükettiği yiyeceklerden biridir. Çiçek balı enerji olarak son derece yüksek enerjiye de sahiptir. Çiçek balında toplanan çiçeklere göre de koku, renk ve lezzetlerde farklılık görülebilir.

Çiçek balı içerisinde yer alan maddeler insanlara şifa kaynağı olarak deüer katıyor. Buna göre çiçek balının en önemli özelliği ise içerisinde bakteriye yer vermemesidir. Bu sebepten ötürü çiçek balı bakterilerin yok edilmesi için kullanılabilecek şifalı bir yiyecek türüdür. Çiçek balının kalitesi için çiçek çeşidi ve yükseklik önemli kriterlerdir. Rize yöresinde yer alan çiçek çeşitleri dağ nanesi, geven, koyun gözü, kekik, bal küpü, gırdak, ballı baba ve daha birçok dağ çiçeğidir. Bu tür çeşitli çiçeklerin olması yöredeki kaliteli çiçek balı üretiminde önemli roller oynamaktadır. Çiçek balının kristalleştirilmesi çiçek balının çok kişi tarafından tanınmaması için en iyi örneklerden biridir. Çiçek balının kristalleşmesinin sebebi ise balın doğal olmasıdır. Kristalleşmeye sebebiyet veren ise çiçek balı içerisindeki polen ve çiçek oranının çok fazla olmasıdır.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi
Doğrulama Kodu