Menü

Türkiye'de Tek Organik Sertifikalı Anzer Balı

Basında Biz


DÜNYACA ÜNLÜ ANZER BALINDA İLK

Derepazarı İlçemizde 20 yılı aşkın bir süredir arıcılık faaliyetinde bulunan Hüseyin TOPAL, Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüzün Organik Tarım Eğitimleri neticesinde Organik Tarım Bilgi sitemine kayıt olarak 2019 yılında 220 adet kovanda organik arıcılık yapmaya başladı. 2020 yılında İlimizin Dünyaca ünlü bir markası olan anzer balının organik olarak üretimini gerçekleştirdi. Önümüzdeki yıl organik anzer balına ilave olarak organik polen ve organik toz propolis üretmeyi hedefliyor.

Üreticimiz Hüseyin TOPAL;  "Üretimini gerçekleştirmiş olduğum organik anzer balına yurtiçi ve yurt dışından yoğun bir talep olduğunu, kilogramının 1500 tl den satışa sunulduğunu belirtti. Dünyaca ünlü anzer balının ilk defa organik olarak üretimini yapmış olmaktan çok mutluyum. Bu çalışmalarım esnasında yardımlarını ve psikolojik desteklerini benden esirgemeyen Tarım ve Orman İl Müdürlüğü çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte hayalim arıcılık faaliyetinde bulunan yakın arkadaşlarımın da bu işe başlamasıyla ekip olarak organik arıcılığı yaygınlaştırmaktır" dedi.

İl Müdürümüz Murat GENC; "İlk organik anzer balı üreten çiftçimize yapmış olduğu emeklerinden dolayı teşekkür ederek, kendisine ve organik tarıma gönül vermiş tüm üreticilerimize İl Müdürlüğümüzün kapılarının sonuna kadar açık olduğunu ve her zaman çiftçilerimizi destekleyeceklerini söyledi."


DİĞER BASIN HABERLERİMİZ

https://rize.tarimorman.gov.tr/Haber/604/Dunyaca-Unlu-Anzer-Balinda-Ilk

http://www.olay53.com/haber/rizede-ilk-organik-anzer-bali-uretildi-805447.htm

https://www.haberetanik.com/haber/rizede-ilk-organik-anzer-bali-uretildi-12670.html

https://www.rizebulten.com/haber/7472/anzer-balinda-bir-ilk.html

http://www.okur53.com/haber/83742/dunyaca-unlu-anzer-balinda-ilk.html